- Domů
- Úřední Deska
- Výběrová Řízení Dle Zákona O Státní Službě
- Vedoucí Oddělení Pohledávkového Odboru Vymáhání Pohledávek Sekce Majetkové Ministerstva Obrany
vedoucí oddělení pohledávkového odboru vymáhání pohledávek sekce majetkové Ministerstva obrany
vedoucí oddělení pohledávkového odboru vymáhání pohledávek sekce majetkové Ministerstva obrany
vedoucí oddělení pohledávkového odboru vymáhání pohledávek sekce majetkové Ministerstva obrany
V Praze dne 26. března 2025
Čj. 23412829-2/2025-7542
Oznámení o vyhlášení výběrového řízení
1. Údaje o služebním místě
Státní tajemník v Ministerstvu obrany jako služební orgán příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě (dále jen „zákon o státní službě“), vyhlašuje dne 28. března 2025 výběrové řízení na služební místo vedoucí oddělení pohledávkového odboru vymáhání pohledávek sekce majetkové Ministerstva obrany (extID 0000 1322 0683) s pracovištěm náměstí Svobody 471/4, Praha 6 - Bubeneč, PSČ 160 01.
Na služebním místě je státní služba (dále jen „služba“) vykonávaná v oboru státní služby Legislativa a právní činnost (č. 22).
Na tomto služebním místě jsou vykonávány zejména následující činnosti:
- Výkon komplexních právních činností v oboru státní služby ústředního správního úřadu, vypracovávání zásadních právních výkladů a stanovisek a stanovování obecných postupů aplikace právních předpisů včetně řešení věcně a právně složitých případů a zastupování v soudních a obdobných sporech.
- Účast na tvorbě ucelených zákonných norem a celého legislativního procesu k zákonným a podzákonným normám s celostátní působností, a to i v oblasti právní úpravy věcí dosud zákony neupravených, v připomínkovém řízení komplexní posuzování návrhů.
- Vypracovávání zásadních právních výkladů a stanovisek v oboru své právní specializace.
- Pro rezort Ministerstva obrany vypracovávání zásadních právních stanovisek a výkladů v oboru své právní specializace se vztahem k dalším právním odvětvím.
- Řešení věcně a právně nejsložitějších a nejnáročnějších právních případů, které vyžadují hlubokou znalost občanskoprávní, pracovněprávní a služebněprávní problematiky a vojenské specifiky těchto odvětví a vazby na další obory právní vědy s vazbou na náhrady škod a vymáhání pohledávek ČR – MO, se složitými vnitřními a vnějšími vazbami.
- V oboru působnosti oddělení organizování, řízení a všestranné zabezpečování výkonu právního zastupování státu – MO před nejvyššími orgány republikové úrovně a před místními orgány státní správy a moci i před jinými subjekty.
- Navrhování závažných a zásadních řešení problémů z oblasti výkonu právního zastupování a činnosti vojsk AČR.
2. Údaje o složkách platu
Zveřejnění uvedených údajů o složkách platu nepředstavuje veřejný příslib.
Služební místo je zařazeno podle přílohy č. 1 k zákonu o státní službě do 13. platové třídy.
2.1 Platový tarif
Státnímu zaměstnanci přísluší platový tarif od 32 180 Kč do 46 820 Kč.
Státní zaměstnanec se zařadí do platového stupně podle započitatelné praxe a míry jejího zápočtu podle § 3 nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců, ve znění pozdějších předpisů.
2.2 Osobní příplatek
Rozpětí od 2 341 Kč do 7 023 Kč odpovídá průměrné výši osobního příplatku při dosahování dobrých výsledků ve služebním hodnocení ve služebních úřadech v České republice.
Osobní příplatek je nenároková složka platu, kterou lze ocenit státního zaměstnance za jeho znalosti, dovednosti, a především za jeho výkonnost. V závislosti na výsledku jeho služebního hodnocení tedy státnímu zaměstnanci přísluší osobní příplatek v rozmezí od 0 Kč do částky odpovídající 100 % platového tarifu nejvyššího platového stupně v platové třídě, do které je zařazeno služební místo, na kterém státní zaměstnanec vykonává službu.
2.3 Příplatek za vedení
Představenému jmenovanému na tomto služebním místě přísluší příplatek za vedení 9 370 Kč.
2.4 Zvláštní příplatek
Státnímu zaměstnanci přísluší zvláštní příplatek 1 300 Kč.
3. Údaje o podmínkách výkonu služby
Služba na služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru na dobu neurčitou.
Předpokládaným dnem nástupu do služby na služebním místě je 1. červenec 2025.
Délka stanovené týdenní služební doby je 40 hodin.
Další údaje o podmínkách výkonu služby naleznete na internetové stránce Ministerstva obrany: https://statnisluzba.mo.gov.cz/sites/statnisluzba/files/2025-01/Podminky_vykonu_sluzby.pdf
4. Podání žádostí
Posuzovány budou žádosti[1] o přijetí do služebního poměru a jmenování na služební místo představeného nebo žádosti o jmenování na služební místo představeného (dále jen „žádost“) podané ve lhůtě do 17. dubna 2025, tj. v této lhůtě
- doručené služebnímu orgánu prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu služebního úřadu: Ministerstvo obrany, náměstí Svobody 471/4, Praha 6 - Bubeneč, PSČ 160 01,
- podané osobně služebnímu úřadu na výše uvedené adrese,
- podané v elektronické podobě[2] na adresu elektronické pošty služebního úřadu
epodatelna@mo.gov.cz nebo - podané v elektronické podobě prostřednictvím datové schránky služebního úřadu hjyaavk.
Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: „Neotevírat“ a slovy „Výběrové řízení na služební místo vedoucí oddělení pohledávkového odboru vymáhání pohledávek sekce majetkové Ministerstva obrany (extID 0000 1322 0683)“.
V žádosti je žadatel povinen uvést ID datové schránky nebo elektronickou adresu, na kterou mu budou doručovány písemnosti ve výběrovém řízení.
5. Podmínky účasti do výběrového řízení
- Výběrového řízení na výše uvedené služební místo se v souladu se zákonem o státní službě může zúčastnit žadatel, který:
- je státním občanem České republiky, občanem jiného členského státu Evropské unie nebo občanem státu, který je smluvním státem Dohody o Evropském hospodářském prostoru [§ 25 odst. 1 písm. a) zákona o státní službě]. Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 1 věta první zákona o státní službě dokládá příslušnými listinami, tj. průkazem totožnosti nebo osvědčením o státním občanství. Při podání žádosti lze podle § 26 odst. 1 zákona o státní službě doložit písemné čestné prohlášení o státním občanství, popř. prostou kopii občanského průkazu nebo jiného průkazu totožnosti, z něhož je zřejmé státní občanství žadatele. Nejpozději před konáním pohovoru je třeba doložit příslušnou listinu, kterou bude státní občanství žadatele prokázáno (originál občanského průkazu nebo jiného průkazu totožnosti, popř. osvědčení o státním občanství),
- dosáhl věku 18 let[§ 25 odst. 1 písm. b) zákona o státní službě],
- je plně svéprávný [§ 25 odst. 1 písm. c) zákona o státní službě]. Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 2 zákona o státní službě dokládá písemným čestným prohlášením. Toto prohlášení je součástí formuláře žádosti.
- je bezúhonný [§ 25 odst. 1 písm. d) zákona o státní službě]. Služební orgán si za účelem ověření, zda žadatel splňuje předpoklad bezúhonnosti, vyžádá sám výpis z evidence Rejstříku trestů, a to elektronicky dálkovým přístupem. Není-li žadatel státním občanem České republiky, musí dále podle § 26 odst. 3 zákona o státní službě předložit doklad obdobný výpisu z evidence Rejstříku trestů, který nesmí být starší než 3 měsíce, osvědčující bezúhonnost, vydaný státem, jehož je žadatel státním občanem, jakož i státy, v nichž žadatel pobýval v posledních 3 letech nepřetržitě po dobu delší než 6 měsíců (dále jen „domovský stát“), a doložený úředním překladem do českého jazyka, pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost písemným čestným prohlášením,
- dosáhl vzdělání stanoveného zákonem o státní službě pro toto služební místo [§ 25 odst. 1 písm. e) zákona o státní službě], tj. vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu. Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 1 věta první zákona o státní službě dokládá příslušnými listinami, tj. originálem nebo úředně ověřenou kopií dokladu o dosaženém vzdělání:
- vysokoškolského diplomu a
dodatku k diplomu, resp. vysvědčení o státní závěrečné zkoušce.
Při podání žádosti lze podle § 26 odst. 1 věta druhá zákona o státní službě, doložit pouze písemné čestné prohlášení o dosaženém vzdělání. Písemné čestné prohlášení o dosaženém vzdělání je součástí formuláře žádosti; uvedenou listinu lze v takovém případě doložit následně, nejpozději před konáním pohovoru,
- má potřebnou zdravotní způsobilost [§ 25 odst. 1 písm. f) zákona o státní službě]. Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 4 zákona o státní službě dokládá písemným čestným prohlášením, které je součástí formuláře žádosti. U nejvhodnějšího žadatele vybraného podle § 28 odst. 2 nebo 3 zákona o státní službě služební orgán ověří splnění tohoto předpokladu zajištěním vstupní lékařské prohlídky podle zákona o specifických lékařských službách a
- má potřebnou znalost českého jazyka, není-li státním občanem České republiky [§ 25 odst. 1 písm. g) zákona o státní službě][3]. Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 5 zákona o státní službě dokládá písemným čestným prohlášením.
- Žadatel musí splňovat jiný požadavek stanovený podle § 25 odst. 3 písm. d) zákona o státní službě služebním předpisem státního tajemníka v Ministerstvu obrany č. 1/2025, kterým se stanoví vnitřní systemizace a organizační struktura pro rok 2025 (SP-01/2025-ST), ve znění služebního přepisu č. 7/2025, kterým je přístup k utajovaným informacím podle zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, ve znění pozdějších předpisů, na stupeň utajení DŮVĚRNÉ. Splnění tohoto požadavku se dokládá úředně ověřenou kopií platného Osvědčení fyzické osoby alespoň na stupeň utajení DŮVĚRNÉ. Pokud žadatel nedisponuje příslušným dokladem a zároveň jeho žádost nebude z jiných důvodů vyřazena postupem podle § 27 odst. 2 zákona o státní službě, bude akceptováno, pokud žadatel doloží, že podal žádost o vydání osvědčení fyzické osoby příslušného stupně utajení nejpozději před vydáním rozhodnutí o přijetí žadatele do služebního poměru a jmenování na služební místo, resp. rozhodnutí o jmenování na služební místo.
- Je-li žadatel narozen přede dnem 1. prosince 1971, předloží originál nebo úředně ověřenou kopii osvědčení podle § 4 odst. 1 zákona č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a Slovenské republiky, o tom, že nebyl:
- příslušníkem Sboru národní bezpečnosti zařazeným ve složce Státní bezpečnosti,
- evidován v materiálech Státní bezpečnosti jako rezident, agent, držitel propůjčeného bytu, držitel konspiračního bytu, informátor nebo ideový spolupracovník Státní bezpečnosti.
Splnění tohoto požadavku lze pro účely výběrového řízení též doložit dokladem, že žadatel o vydání osvědčení požádal. Osvědčení je však žadatel povinen doložit nejpozději před vyhodnocením výsledků výběrového řízení výběrovou komisí.
- Je-li žadatel narozen přede dnem 1. prosince 1971, předloží čestné prohlášení[4] podle § 4 odst. 3 zákona č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a Slovenské republiky, o tom, že nebyl:
- tajemníkem orgánu Komunistické strany Československa nebo Komunistické strany Slovenska od stupně okresního nebo jemu na roveň postaveného výboru výše, členem předsednictva těchto výborů, členem ústředního výboru Komunistické strany Československa nebo ústředního výboru Komunistické strany Slovenska, členem Byra pro řízení stranické práce v českých zemích nebo členem Výboru pro řízení stranické práce v českých zemích, s výjimkou těch, kteří tyto funkce zastávali pouze v období od 1. ledna 1968 do 1. května 1969,
- pracovníkem aparátu orgánů uvedených pod písmenem a) na úseku politického řízení Sboru národní bezpečnosti,
- příslušníkem Lidových milicí,
- členem akčního výboru Národní fronty po 25. únoru 1948, prověrkových komisí po 25. únoru 1948 nebo prověrkových a normalizačních komisí po 21. srpnu 1968,
- studentem na Vysoké škole Felixe Edmundoviče Dzeržinského při Radě ministrů Svazu sovětských socialistických republik pro příslušníky Státní bezpečnosti, Vysoké škole ministerstva vnitra Svazu sovětských socialistických republik pro příslušníky Veřejné bezpečnosti, Vyšší politické škole ministerstva vnitra Svazu sovětských socialistických republik nebo vědeckým aspirantem anebo účastníkem kursů delších než 3 měsíce na těchto školách.
- Výběrového řízení se podle § 58 odst. 2 zákona o státní službě může zúčastnit osoba, která v uplynulých 15 letech vykonávala nejméně po dobu 1 roku činnosti podle § 5 nebo činnosti obdobné, tj.:
- přípravu návrhů právních předpisů a zajišťování právní činnosti,
- přípravu mezinárodních smluv a předpisů Evropské unie nebo jiné mezinárodní organizace,
- přípravu návrhů koncepcí, strategií a programů,
- řízení a usměrňování činnosti jiných správních úřadů, organizačních složek státu, které nejsou správními úřady, nebo orgánů veřejné moci, které nejsou správními úřady,
- vytváření a správu informačních systémů veřejné správy podle zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, s výjimkou provozních informačních systémů,
- státní statistickou službu,
- správu kapitoly státního rozpočtu vůči organizačním složkám státu a právnickým osobám, s výjimkou služebního úřadu, ve kterém je služba vykonávána,
- ochranu utajovaných informací podle zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, ve znění pozdějších předpisů,
- zabezpečování obrany státu,
- zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti,
- obhajobu zahraničních zájmů České republiky a zájmů České republiky vyplývajících z jejího členství v Evropské unii nebo v jiné mezinárodní organizaci,
- přípravu nebo realizaci dotační politiky,
- přípravu nebo realizaci politiky výzkumu a vývoje,
- přípravu a provádění správních úkonů včetně kontroly,
- ochranu obyvatelstva, krizové řízení a integrovaný záchranný systém,
- zadávání veřejných zakázek,
- audit,
- zajišťování organizačních věcí služby a správy služebních vztahů a odměňování státních zaměstnanců,
- řízení činností výše uvedených,
- přípravu a vypracování odborných věcných podkladů k činnostem uvedeným v písmenech a) až d), g), k) až n) a p), s výjimkou podkladů spočívajících ve fyzikálních měřeních, chemických rozborech nebo porovnávání a určování technických parametrů,
- přípravu k výkonu zahraniční služby.
Splnění tohoto předpokladu se podle § 51 odst. 3 zákona o státní službě dokládá originálem nebo úředně ověřenou kopií příslušných listin (např. pracovní smlouva, potvrzení o zaměstnání vydané zaměstnavatelem, výpis z personálního spisu anebo výpis z obchodního rejstříku), z nichž je zřejmé, kdo je vydal a které prokazují dosaženou délku praxe výkonu činností podle § 5 odst. 1 zákona o státní službě nebo činností obdobných. Při podání žádosti lze předložit pouze kopie příslušných listin. Originál či úředně ověřenou kopii listin pak žadatel předloží nejpozději před konáním pohovoru podle § 27 odst. 3 zákona o státní službě.
6. Další povinné přílohy
K žádosti žadatel dále přiloží:
- strukturovaný profesní životopis[5]. Nedoložení životopisu je jedním z důvodů pro vyřazení žádosti,
- motivační dopis.
7. Údaje o pohovoru
Se žadateli, jejichž žádost nebyla vyřazena, provede výběrová komise pohovor. Pohovor před výběrovou komisí může být proveden pomocí jiných technických prostředků, např. videokonference.
Ing. Petr Vančura
státní tajemník v Ministerstvu obrany
Bližší informace poskytne:
Mgr. Daniel Maňas
sekce státního tajemníka Ministerstva obrany
Tel.: +420 973 225 611
e-mail: daniel.manas@mo.gov.cz
Přílohy:
(1) Žádost o přijetí do služebního poměru a jmenování na služební místo představeného.
(2) Čestné prohlášení podle § 4 odst. 3 zákona č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a Slovenské republiky, ve znění pozdějších předpisů.
Přílohy jsou v listinné podobě k dispozici na sekci státního tajemníka Ministerstva obrany, tel. č. 973 225 617. V elektronické podobě jsou zveřejněny na úřední desce Ministerstva obrany statnisluzba.mo.gov.cz.
Poučení služebního orgánu
Poučení o doručování ve výběrovém řízení podle § 24 odst. 11 a 12 zákona o státní službě:
V průběhu výběrového řízení se žadateli, který není státním zaměstnancem, doručuje na místě, popřípadě do datové schránky nebo na elektronickou adresu pro doručování (e-mail), pokud žadatel nemá datovou schránku zřízenu. Žadatelům z řad státních zaměstnanců se doručuje na místě, popřípadě prostřednictvím elektronického nástroje, a není-li to možné, prostřednictvím datové schránky. Nemá-li státní zaměstnanec datovou schránku zřízenu, doručuje se mu na elektronickou adresu pro doručování (e-mail).
Pokud žadatel v žádosti elektronickou adresu pro doručování neuvede a nemá zřízenu datovou schránku, bude jeho žádost vyřazena.
Písemnost doručovaná žadateli ve výběrovém řízení na elektronickou adresu je doručena okamžikem, kdy její převzetí žadatel potvrdí. Jestliže žadatel její převzetí nepotvrdí ve lhůtě 5 dnů od jejího odeslání na adresu elektronické pošty, považuje se písemnost za doručenou pátým dnem ode dne, kdy byla odeslána (pokud se datová zpráva nevrátila jako nedoručitelná). Pokud nebude možno písemnost doručit, protože se datová zpráva vrátí jako nedoručitelná, učiní se neprodleně další pokus o doručení; bude-li i další pokus o doručení neúspěšný, doručí se písemnost jiným vhodným způsobem. V takovém případě pak bude platit, že písemnost bude doručena pátým dnem ode dne, kdy byla odeslána.
V případě doručování do datové schránky platí, že nepřihlásí-li se do datové schránky osoba, která má s ohledem na rozsah svého oprávnění přístup k dodané písemnosti, ve lhůtě 5 dnů ode dne, kdy byla písemnost dodána do datové schránky, je písemnost doručena pátým dnem ode dne, kdy byla odeslána.
Poučení o možnosti provedení pohovoru v náhradním termínu podle § 27 odst. 5 zákona o státní službě:
Výběrová komise může provést s žadatelem pohovor v náhradním termínu na jeho požádání, pokud provedení pohovoru v náhradním termínu nebrání řádnému plnění úkolů služebního úřadu. K provedení náhradního termínu pohovoru žadatele, který by se nemohl dostavit k pohovoru pro překážku na jeho vůli nezávislou, pro kterou by nebylo možné provést pohovor v takovém náhradním termínu, aby bylo možné výběrové řízení dokončit ve lhůtě 60 dnů, je třeba souhlas služebního orgánu.
[1] Formulář žádosti tvoří přílohu č. 1 tohoto oznámení.
[2] Žádost nemusí být podepsána uznávaným elektronickým podpisem
[3] Výběrová komise podle § 27 odst. 3 zákona o státní službě nebo bezprostředně nadřízený představený podle § 28a zákona o státní službě ověří splnění tohoto předpokladu při pohovoru.
[4] Písemné čestné prohlášení tvoří přílohu č. 2 tohoto oznámení
[5] V životopisu žadatel uvede údaje o své dosavadní praxi a o znalostech a dovednostech týkajících se služebního místa, jehož se výběrové řízení týká.